atp 250
St. Petersburg Open
24 Oct To  31 Oct
Location St. Petersburg Russia
Surface Hardcourt indoor

Advertising

Event:
Year:
Completed only
Jump to:
Sorry, we don't know what's happening on this date yet
No data available
Final
Jump to:
Result
Final
HRV
Marin Cilic
M. Cilic
 
7 4 6
Winner
USA
Taylor Fritz
T. Fritz (5)
 
6 3 6 4
Semi-Final
Jump to:
Result
Semi-Final
NLD
Botic van de Zandschulp
B. van de Zandschulp
 
3 3
HRV
Marin Cilic
M. Cilic
 
6 6
Winner
Result
Semi-Final
USA
Taylor Fritz
T. Fritz (5)
 
5 6 6
Winner
DEU
Jan-Lennard Struff
J. Struff
 
7 1 3
Quarter-Final
Jump to:
Result
Quarter-Final
RTF
Andrey Rublev
A. Rublev (1)
 
3 4
NLD
Botic van de Zandschulp
B. van de Zandschulp
 
6 6
Winner
Result
Quarter-Final
ESP
Roberto Bautista Agut
R. Bautista Agut (3)
 
4 6 3
HRV
Marin Cilic
M. Cilic
 
6 3 6
Winner
Result
Quarter-Final
DEU
Jan-Lennard Struff
J. Struff
 
6 6
Winner
CAN
Denis Shapovalov
D. Shapovalov (2)
 
4 3
Result
Quarter-Final
USA
Taylor Fritz
T. Fritz (5)
 
6 6
Winner
AUS
John Millman
J. Millman
 
4 2
Round of 16
Jump to:
Result
Round of 16
ESP
Roberto Bautista Agut
R. Bautista Agut (3)
 
6 6
Winner
USA
Mackenzie McDonald
M. McDonald
 
3 2
Result
Round of 16
HRV
Marin Cilic
M. Cilic
 
6 6 1 6
Winner
RTF
Karen Khachanov
K. Khachanov (6)
 
4 7 4
Result
Round of 16
USA
Taylor Fritz
T. Fritz (5)
 
7 6
Winner
USA
Tommy Paul
T. Paul
 
6 3 4
Result
Round of 16
AUS
John Millman
J. Millman
 
6 6
Winner
RTF
Aslan Karatsev
A. Karatsev (4)
 
3 2
Result
Round of 16
NLD
Botic van de Zandschulp
B. van de Zandschulp
 
6 7
Winner
USA
Sebastian Korda
S. Korda (8)
 
2 5
Result
Round of 16
KAZ
Alexander Bublik
A. Bublik (7)
 
4 3
DEU
Jan-Lennard Struff
J. Struff
 
6 6
Winner
Result
Round of 16
RTF
Andrey Rublev
A. Rublev (1)
 
6 6
Winner
BLR
Ilya Ivashka
I. Ivashka
 
4 4
Result
Round of 16
ESP
Pablo Andujar
P. Andujar
 
6 3 0
CAN
Denis Shapovalov
D. Shapovalov (2)
 
2 6 6
Winner
Round of 32
Jump to:
Result
Round of 32
FRA
Adrian Mannarino
A. Mannarino
 
3 3
RTF
Karen Khachanov
K. Khachanov (6)
 
6 6
Winner
Result
Round of 32
HRV
Marin Cilic
M. Cilic
 
6 6
Winner
ESP
Albert Ramos-Vinolas
A. Ramos-Vinolas
 
2 3
Result
Round of 32
USA
Taylor Fritz
T. Fritz (5)
 
6 6
Winner
FIN
Emil Ruusuvuori
E. Ruusuvuori
 
1 4
Result
Round of 32
BLR
Egor Gerasimov
E. Gerasimov
 
5 4
USA
Mackenzie McDonald
M. McDonald
 
7 6
Winner
Result
Round of 32
AUS
John Millman
J. Millman
 
6 6
Winner
ISR
Player-Silhouette_rzr95q_idcuzc
Y. Oliel
 
1 1
Result
Round of 32
NLD
Botic van de Zandschulp
B. van de Zandschulp
 
6 6
Winner
JPN
Yoshihito Nishioka
Y. Nishioka
 
2 2
Result
Round of 32
ARG
Federico Delbonis
F. Delbonis
 
2 6 1
ESP
Pablo Andujar
P. Andujar
 
6 7
Winner
Result
Round of 32
SRB
Laslo Djere
L. Djere
 
3 2
BLR
Ilya Ivashka
I. Ivashka
 
6 6
Winner
Result
Round of 32
ESP
Pedro Martinez
P. Martinez
 
3 2
USA
Tommy Paul
T. Paul
 
6 6
Winner
Result
Round of 32
KAZ
Alexander Bublik
A. Bublik (7)
 
6 6
Winner
RUS
Player-Silhouette_rzr95q_idcuzc
E. Tiurnev
 
3 4
Result
Round of 32
HRV
Player-Silhouette_rzr95q_idcuzc
N. Serdarusic
 
6 2 5
USA
Sebastian Korda
S. Korda (8)
 
7 7
Winner
Result
Round of 32
DEU
Jan-Lennard Struff
J. Struff
 
7 6
Winner
AUS
James Duckworth
J. Duckworth
 
6 3 3
qualification 2
Jump to:
Result
Qualification
KAZ
Dmitry Popko
D. Popko
 
6 2 4
FIN
Emil Ruusuvuori
E. Ruusuvuori (5)
 
7 6
Winner
Result
Qualification
NLD
Botic van de Zandschulp
B. van de Zandschulp (1)
 
5 6 6
Winner
RUS
Evgeny Donskoy
E. Donskoy
 
7 3 2
Result
Qualification
SRB
Miomir Kecmanovic
M. Kecmanovic (4)
 
3 6 2
JPN
Yoshihito Nishioka
Y. Nishioka (6)
 
6 4 6
Winner
Result
Qualification
MDA
Radu Albot
R. Albot
 
6 2 4
BLR
Egor Gerasimov
E. Gerasimov (8)
 
7 6
Winner
qualification 1
Jump to:
Result
Qualification
FRA
Benjamin Bonzi
B. Bonzi (2)
 
6 6 2
KAZ
Dmitry Popko
D. Popko
 
4 7 6
Winner
Result
Qualification
FRA
Gilles Simon
G. Simon
 
0 3
FIN
Emil Ruusuvuori
E. Ruusuvuori (5)
 
6 6
Winner
Result
Qualification
RUS
Evgeny Donskoy
E. Donskoy
 
6 7
Winner
SWE
Mikael Ymer
M. Ymer (7)
 
2 5
Retired
Qualification
NLD
Botic van de Zandschulp
B. van de Zandschulp (1)
 
6
Winner
AUS
Marc Polmans
M. Polmans
 
6
Result
Qualification
RUS
Roman Safiullin
R. Safiullin
 
5 2
JPN
Yoshihito Nishioka
Y. Nishioka (6)
 
7 6
Winner
Result
Qualification
BIH
Damir Dzumhur
D. Dzumhur
 
1 6
BLR
Egor Gerasimov
E. Gerasimov (8)
 
6 7
Winner
Result
Qualification
ARG
Federico Coria
F. Coria (3)
 
3 4
MDA
Radu Albot
R. Albot
 
6 6
Winner
Result
Qualification
SRB
Miomir Kecmanovic
M. Kecmanovic (4)
 
2 6 6
Winner
RUS
Player-Silhouette_rzr95q_idcuzc
E. Karlovskiy
 
6 4 1